Julius Meinl

Aquaunion prináša tradíciu

od Julius Meinl

a viedenskú kávovú kultúru

Káva a čaj,

ktoré inšpirujú svet

O rodine Julius Meinl

Julius Meinl je medzinárodne úspešná Rakúska rodinná firma, ktorá na celom svete rozvíja Viedenskú kaviarenskú kultúru už viac ako 160 rokov. História našej spoločnosti sa začína písať v roku 1862, kedy si Julius Meinl I. v centre Viedne otvoril obchod s korením. Tu predával zelenú kávu, kakao, čaj, korenie, ryžu a cukor.

Dnes má firma Julius Meinl pobočky a obchodných partnerov vo viac ako 70 krajinách po celom svete, z toho svoje vlastné dcérske spoločnosti vo viac ako 20 krajinách. Julius Meinl má v súčasnosti viac ako 1000 zamestnancov na celom svete.

Spoločnosť Julius Meinl figuruje ako jedna z troch najlepších kávových značiek pre top gastronómiu vo viac ako 40 krajinách.

Cieľ

Veríme, že život je mozaikou špeciálnych okamihov. Preto už od roku 1862 nás inšpiruje tvorba zmysluplných momentov s našimi priateľmi a partnermi.

Od revolúcie v pražení kávy a vytvorenia jedinečných zmesí, až po priamu spoluprácu s pestovateľmi kávy na zavedenie udržateľnejších produktov. Všetko to robíme pre sprostredkovanie krásnych zážitkov pri káve a čaji.

Aby ste si mohli naplno vychutnať zmysluplné okamihy života.

Vízia

STAŤ JEDNOTKOU V PRÉMIOVOM SEGMENTE V RÁMCI HORECA BIZNISU A OBĽÚBENOU PRÉMIOVOU ZNAČKOU V MALOOBCHODE.

Misia

My v Julius Meinl nie sme fanúšikmi rýchleho popíjania kávy. Snažíme sa vytvoriť dokonalú atmosféru pre oddych a zamyslenie, inšpiráciu a tvorbu, pripojenie alebo odpojenie. Servírovali sme našu kávu Sigmundovi Freudovi, či Gustavovi Klimtovi a dnes prinášame tieto jedinečné okamihy novej generácii fanúšikom kávy.

Všetky okamihy viedenskej kaviarenskej kultúry sú dokonca zapísané ako dedičstvo v UNESCO.

Je to energia Viedne, ktorá žije v každej káve alebo čaji, ktoré servírujeme, bez ohľadu na to, kde sa na svete nachádzate.

Vedeli ste, že?

V roku 2011 bola Viedenská kaviarenská kultúra zapísaná do zoznamu UNESCO ako nehmotné kultúrne dedičstvo.

Kávový slovník

Zoznam nižšie definuje základné atribúty, ktoré ovplyvňujú jedinečný zážitok z každého blendu vyvinutého našimi kávovými expertmi, na základe smerníc SCA.

Kávové zrná

Kávové zrná Arabica

Kávové zrná Arabica majú oválny tvar a mierne stredný rez v tvare „S“. Sú aromatickejšie, majú sladší, jemnejší chuťový profil ako zrná Robustaa sú známe svojou jemnou aciditou.

Kávové zrná Robusta

Kávové zrná Robusta majú tendenciu byť menšie, majú okrúhlejší tvar a rovný stredný rez. Obsahujú viac kofeínu, vytvárajú väčšie telo a intenzívnejší chuťový profil. Zrná Robustamajú horkastú dochuť, ale takmer žiadnu kyslosť a produkujú bohatú krému.

Stupeň praženia

Svetlé praženie (Light Roast)

Takéto praženie uchováva jedinečnú chuť, ktorú zrnko získava z prostredia ale ovplyvňuje ju aj odroda kávy. Svetlo pražené zrná majú komplexnejšiu ale jemnejšiu chuť so sviežou aciditou, takmer bez horkosti. Káva má zvyčajne ľahké telo.

Stredné praženie (Medium Roast)

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že káva je sladšia s čokoládovou dochuťou a menej výraznou aciditou. Telo je plné s výraznými chuťovými tónmi a miernou horkosťou.

Tmavé praženie (Dark Roast)

Veľmi výrazná chuť kávy, horkastá dochuť, žiadna acidita. Espresso má silné telo a typicky výraznú chuť a vôňu. Z kávy je cítiť praženie a je typické najmä pre južné Taliansko a Portugalsko.

Čo je…

Nepochybne veríme, že certifikáty Fairtrade + BIO zohrávajú kľúčovú úlohu v súčasných výzvach udržateľnosti v kávovej komunite na sociálnych, ekonomických a environmentálnych úrovniach.

Tým, že máme FAIRTRADE spolu s BIO ako dvojitú certifikáciu zabezpečujeme, že vyjednávania o cene organických káv sú štruktúrované v rámci organizácie FAIRTRADE, čo nám dáva lepšiu vyjednávaciu pozíciu.

Bio káva?

Bio produkty sú pestované organicky, čo znamená, že sa snažia vyrábať, prepravovať a skladovať potraviny pomocou prírodných látok a procesov. Použitie umelých hnojív, herbicídov a pesticídov je prísne obmedzené a musí byť vopred schválené. Organické poľnohospodárstvo má tendenciu mať obmedzený environmentálny vplyv, pretože podporuje:

Zodpovedné používanie energie a prírodných zdrojov
Zachovanie biodiverzity
Ochrana regionálnych ekologických rovnováh
Zlepšovanie kvality pôd
Zachovanie kvality vody

Fairtrade káva?

Fairtrade káva pomáha farmárom budovať lepšiu kvalitu života, investovať do pestovania kávy vyššej kvality a čeliť výzvam ako klimatická zmena.

Káva je nakupovaná za Fairtrade minimálnu cenu. Organická káva dostáva dodatočnú finančnú motiváciu
Farmári dostávajú FT Premium – dodatočnú finančnú sumu, ktorá sa vypláca navyše ku kúpnej cene a používa sa na investície do podniku alebo komunitných projektov podľa vlastného výberu. Časť prémie sa používa na zlepšenie produkcie alebo kvality
FT podporuje malých pestovateľov kávy, aby mohli vyjednávať lepšie obchodné podmienky a dosiahnuť širší trh

Certifikácia

Julius Meinl

Rainforrest alliance

Zachovanie biodiverzity pomocou postupov udržateľného poľnohospodárstva. Obnova zalesnenej plochy. Darma nesmie zasahovat do vodných tokov a ekosystému a minimalizuje detskú prácu.

UTZ

Celosvetovo zastrešuje dodržiavanie udržateľného hospodárenia kávy, kaka a čaju. Online systém dosledovateľnosti (www.goodinsideportal.org)

Bio

Organická káva pestovaná na farme, ktorá po dobu minimálne 3 rokov nepoužíva pesticídy a chemické látky. Pestuje sa izolovane od tradičných druhov.

Fair trade

Forma spravodlivého obchodu, ktorý podporuje ekonomiku krajín tzv. Juhu. Dovoz produktov za “férové ceny” priamo od producentov.

Nespresso kapsule

Julius Meinl