Voda v ľudskom tele

·

·

Voda je náš životodarný poklad, keďže je nielen základom existencie na zemi, ale aj ľudského tela. Dôležitosť vody pre človeka je nevyhnutná, rovnako ako kvalita tekutín, ktoré konzumujeme. Je faktom, že toto všetko je základom pre optimalizáciu nášho zdravia a vyváženého fungovania nášho tela a mysle. V dôsledku toho si môžeme rozumne položiť zásadnú otázku, že akú významnú úlohu zohráva voda v našom organizme. Je zaužívaným faktom, že voda prispieva k optimálnemu fungovaniu ľudských orgánov, príp. zabezpečuje zloženie krvi, optimalizuje krvný obeh a krvný tlak, podporuje vstrebávanie a transport živín.

V prípade vody môžeme spomenúť nielen zlúčeninu vodíka a kyslíka, ale aj to, že je neoceniteľná z hľadiska svojej fyziologickej úlohy. Na druhej strane môže byť relevantné, koľko percent vody obsahuje ľudské telo. Obsah vody v ľudskom tele je 70%.

Nadpis (H2): Koľko vydrží človek bez vody?

Všetky živé organizmy potrebujú na správne fungovanie príjem tekutín, čo znamená aspoň 2-3 litre vody denne, aby sme si udržali zdravie. Nie nadarmo sa hovorí, že „sme to, čo pijeme“. Ak sa tak nestane, prvé príznaky dehydratácie sa prejavia už po niekoľkých hodinách v dôsledku nedostatku vody. Vyvstáve otázka, že ako dlho človek vydrží bez vody, čo nie je viac ako 3-4 dni

Nadmerné pitie vody

Málo sa však hovorí o nadmernom pití/konzumácii vody, pri ktorej je narušená rovnováha nášho tela. Z tohto dôvodu treba spomenúť úlohu sodíka v našom organizme, ktorý sa podieľa na regulácii rovnováhy tekutín, v procese látkovej premeny, o správnom fungovaní svalov a nervového systému. Normálny obsah sodíka v ľudskom tele je 80 – 100 gramov, no pri nadmernej konzumácii vody sú obličky vystavené stresu, takže koncentrácia sodíka v krvi výrazne klesá. Ak je normálna hodnota príliš nízka, naše bunky majú tendenciu zadržiavať vodu. Samotné zadržiavanie vody nastáva, keď sa objaví porucha v niektorom zo systémov kontroly hladiny tekutín v našom tele. Tu prichádza na rad problém  stavu, kedy telo nedokáže odstrániť nahromadenú vodu. Toto sa nazýva edém. 

Ako dostať vodu z tela?

Ako sa dá z tela odstrániť prebytočnú vodu? V prvom rade treba obnoviť nedostatok sodíka, draslíka a horčíka, čo všetko sa dá dosiahnuť domácimi praktikami a farmaceutickými kúrami. Vzniká tak dôležitá myšlienka, prečo je pre zdravie lepšie piť prirodzene vyrobenú a optimálne kvalitnú vodu? Odpoveď je jasná, keďže čistá, nekontaminovaná a filtrovaná voda s konštantným zložením je považovaná za akýsi „organický produkt“, na ktorý Aquaunion tiež prisahá. Takáto čistá pitná voda má biologické aj fyzikálne vlastnosti. Filtrovaná prírodná pramenitá voda rýchlo a s menšou spotrebou energie sa dostane do našich buniek.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *