Filtrácia vody v domácnosti

Každému je jasné, že čistá voda je poklad na nezaplatenie. Aby sme mohli rozvíjať svet, musíme naše zdroje pitnej vody využívať šetrne. Je tiež dôležité, aby ľudia konzumovali kvalitnú vodu. Tu sa núka myšlienka, nakoľko je voda z vodovodu čistá a optimálna pre ľudský organizmus. Voda z vodovodu sa vždy čistí pridaním chlóru a jeho škodlivé účinky sú dobre známe. Otázkou je, prečo sa u nás na čistenie vody nepoužívajú látky, ktoré sa za krátky čas úplne rozložia, ako napríklad ozón, čo je molekula O3 , ktorá sa približne za 5 hodín rozloží na O2, teda kyslík. Veľa ľudí tiež pochybuje o kvalite často 50-60 ročných vodovodných potrubí (priznajme si to spravodlivo – kto nevidel tiecť z kohútika žltkastú, páchnucu vodu), a preto, aby dosiahli primeraný čistý príjem tekutín, začnú sa zaujímať o filtráciu vody. Prevarená voda z kanvice s filtráciou by mohla byť riešením mikrobiologickej kontaminácie, ale var žiaľ nemení jej chemické a fyziologické vlastnosti.

Domáca filtrácia vody

Prístroj na filtráciu vody v domácnosti môže byť pohodlným riešením pre tých, ktorí chcú piť čistú vodu. Na tento účel boli navrhnuté rôzne zariadenia na čistenie vody a vodné filtre, ktoré filtrujú vodu z vodovodu pomocou niekoľkých filtrov. Žiaľ skutočne kvalitné vybavenie je finančne náročné a ak zabudneme na údržbu, môže spôsobiť viac škody ako úžitku, kvôli mikroorganizmom množiacim sa na filtroch alebo nahromadeným chemickým prvkom. Sem možno zaradiť aj filtráciu vody zo studne, ak však chceme pitnú vodu, je potrebné navrhnúť profesionálne filtračné zariadenie, to je však odporúčané len tam, kde sa nedá aplikovať iné riešenie, nakoľko návrh a montáž podobných zariadení môže stáť aj niekoľko tisíc eur a preto je pre priemernú rodinu nerentabilné. 

Negatíva domácej filtrácie vody

Bohužiaľ, všetko má svoje negatíva, ktoré je potrebné zvážiť a podľa toho zvoliť najlepšie možné riešenie. Je vhodné si pre montáž vybrať firmu s príslušnými odbornými znalosťami a skúsenosťami. Je potrebné zistiť ich spoľahlivosť aj z hľadiska údržby a servisu, keďže sa zariadenia časom opotrebúvajú (v závislosti od množstva prefiltrovanej vody) a vyžadujú nepretržitý servis, ktorý nie je cenovo nenáročný. Okrem toho, ak sa vodný filter pravidelne neudržiava, môžu sa v ňom množiť mikroorganizmy. 

Čo by mohlo byť výhodnejšie riešenie, ako plastové fľaše, alebo zariadenia na filtrovanie vody? 

V súčasnosti sa ako najlepšie riešenie javí voda naplnená do ekologických, cenovo výhodných barelov. Barelovými vodami a opäť sa objavujúcou sódou plnenou do „old school“ sifónov sa dajú nahradiť PET fľaše znečisťujúce životné prostredie. Barelová voda sa vypúšťa pomocou dávkovača vody, čo je pohodlné riešenie, ak chceme mať stály prístup k studenej, alebo horúcej vode. 

V minulosti toto riešenie slúžilo len pre pohodlie firiem, dnes je však dostupné aj pre domácnosti, podobne ako v iných vyspelých krajinách, ako napríklad Amerike kde  táto forma spotreby sa teší dlhoročnej tradícii.  Ekologickejšie rozmýšlajúca sa vrstva, uvedomujúc si prednosti tohto typu vody  už aj v našej krajine čoraz viac volý túto službu. 

V našej krajine a zahraničí vyniká v tejto službe spoločnosť Aquaunion, ktorá poskytuje priekopnícke procesy a svojimi prírodnými pramenitými vodami ponúka alternatívy, ktoré sú ideálne pre všetky živé organizmy. Pí voda je sama o sebe vodou života, za ktorú je naše telo vďačné. Pí voda sa do našich buniek dostáva rýchlo, s minimálnou spotrebou energie. Vďaka tomu je podporované správne fungovanie organizmu. 

Prečo si vybrať tento spôsob spotreby vody?

1 . je šetrný k životnému prostrediu, sú dokonca dostupné aj sklenené barely, ktoré je možné až „donekonečna“  znovu naplniť

2. bezplatné doručenie 

3. výchova zodpovednej generácie 

4. prírodná pramenitá voda bez chlóru – optimálny príjem tekutín

5. plnenie v chránenom prostredí podľa nariadení HACCP

6. moderné vybavenie

7. odborne zdatný tím

8. vyhlásenie o kvalite ISO

9. Moderné služby, objednávka napríklad aj cez aplikáciu 

Ak hľadáte spoľahlivé riešenie, ako nahradiť balenú vodu, chcete sa vyhnúť vode z vodovodu a zariadeniam na filtráciu vody, potom Vám odporúčame barelov vodu a ostatné produkty spoločnosti Aquaunion. Hlasujte za zdravie a prírodnú pramenitú vodu.

|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *